Newsletter

II Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

 

Na wspólne kolędowanie – II Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek – zaprosiły mieszkańców Gminy Iwanowice orkiestry dęte z terenu Gminy.

W Kościele p.w. Matki Bożej Szkaplerznej w Naramie zabrzmiały donośnie i te tradycyjne, i te współczesne polskie kolędy oraz inne popularne utwory, również artystów zagranicznych. Zagrały je Orkiestry Dęte: Tempo Iwanowice, Hejnał Sieciechowice, Naramianka i Orkiestra z Celin. Zgodnie z programem każda z orkiestr zagrała trzy kolędy i dwa utwory dowolne. Publiczność wszystkich nagrodziła gromkimi brawami.
Przegląd poprzedziła Msza Święta w Kościele p.w. Matki Bożej Szkaplerznej w Naramie, którą odprawili proboszcz ks. Jan Jurkowski i wikariusz ks. Michał Krężel.
Na II Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek przybyło wielu mieszkańców oraz mnóstwo gości, m.in. radny Powiatu Krakowskiego Marek Piekara, wójt Zbigniew Grzyb, Przewodniczący Rady Gminy Edward Stopiński, radni Gminy Iwanowice.
Organizatorzy Przeglądu – wójt Zbigniew Grzyb i kierownik GOK w Iwanowicach Helena Nawalany – podziękowali ks. Janowi Jurkowskiemu za wielkie serce i ciepłe przyjęcie w murach naramskiej świątyni,  ks. Michałowi Krężelowi za wspaniałe prowadzenie, orkiestrom za wysoki poziom i zaangażowanie, a mieszkańcom za liczne przybycie i żywiołowe reakcje. Szczególne podziękowania skierowali do Orkiestry Dętej Naramianka za przygotowanie Przeglądu i ugoszczenie orkiestr.

Orkiestrą Dętą z Celin dyrygował Tadeusz Faracik
Orkiestra jest najmłodszą w Gminie Iwanowice – gra od 16 lat, m.in. na uroczystościach gminnych i parafialnych. Działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Iwanowicach i Kaplicy w Celinach.
Orkiestrą Dętą Tempo z Iwanowic dyrygował Piotr Święchowicz
Orkiestra działa od 1909r. – już 103 lata. Jej wieloletnim dyrygentem był Jerzy Klimczyk. Orkiestra – od 2011r. pod nową batutą Piotra Święchowicza, w odświeżonym składzie i nowym brzmieniu – jest ulubieńcem publiczności, gra w niej dużo młodzieży.
Orkiestrą Dętą Hejnał z Sieciechowic dyrygował Tadeusz Faracik
Orkiestra powstała w 1910r. - działa już 102 lata uczestnicząc z powodzeniem w koncertach i festiwalach, grając na uroczystościach kościelnych i gminnych. Grają w niej i starsi, i młodsi, nawet całe rodziny od wielu pokoleń.
Orkiestrą Dętą Naramianka z Naramy dyrygował Jerzy Piekara
Orkiestra działa od 1922r. – w tym roku będzie obchodzić 90-lecie istnienia. Poprzednikiem dyrygenta Jerzego Piekary był przez 35 lat Józef Ziębiec. Orkiestra zawsze reprezentowała wysoki poziom muzyczny, czego dowodzą sukcesy w konkursach i festiwalach (m.in. I miejsce w Małopolskim Konkursie Orkiestr Dętych w 2009r.). Rokrocznie, już od 10 lat uczestniczy w wadowickim Koncercie Strażacy Ojcu Świętemu w darze. Jeden z członków orkiestry - Kazimierz Czerw - od kilku lat jest hejnalistą Wieży Mariackiej w Krakowie.

 

fot. P. Morek

Galeria zdjęć

Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ